Z Brna jedeme s prázdnou

Do konce základní části KNBL zbývala před víkendem pouhá dvě kola, v tom předposledním zajížděla SLUNETA na palubovku Brna. Výkon ústeckých hráčů z posledního utkání na Folimance dával naději, že by Tonda Pištěcký a spol. mohli v Brně třeba i zaskočit favorita. Brňané šli do zápasu s vítěznou náladou, tu jim pomohla naladit Ostrava, se kterou se utkali v lednu hned čtyřikrát a vždy vítězně.

Do zápasu vlétli domácí s velkou chutí a podařilo se jim zaskočit ústecké hráče svou aktivitou na útočném doskoku. A právě útočné doskoky a následné body z druhých šancí stáli za vedením domácích po první desetiminutovce 26:22.

Ústecký celek držel ve hře svými body hlavně Derek Hanes, který také otevřel druhé dějství trojkou. Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhé čtvrtině, SLUNETA sice tahala za kratší konec, ale stále se držela na dostřel. Nebýt několika „laciných“ košů z bezprostřední blízkosti koše, bylo by skóre ještě vyrovnanější, takto se šlo do šaten za stavu 51:45.

Úvod druhé půle nasvědčoval dalšímu vyrovnanému průběhu, za Ústí Derek Hanes pokračoval v krasojízdě a domácí nadále praktikovali agresivní obranu. Trenér Růžička k tomu využil širokou rotaci, aby při tomto tlaku na míč udržel i vysoké tempo hry na druhé straně hřiště. Jak ústeckým hráčům, hrajícím v užší rotaci, docházely síly, převzali domácí otěže zápasu a vybudovali si dvojciferné vedení, které se nakonec vyšplhalo až na 20 bodů. Další průběh utkání už není třeba dlouze popisovat, Brno potvrdilo formu a došlo si pro přesvědčivé vítězství 100:72.

V posledním kole se SLUNETA utká na domácí palubovce s Nymburkem.

Basket Brno – SLUNETA Ústí nad Labem 100:72 (26:22, 51:45, 77:59)
Body domácí: Blake 15, Bálint 13, Půlpán 12, Puršl 11, Nečas 10, Farský 9, Georgiev a Krakovič po 8, Jokl a Kozina po 5, Husták 3, Křivánek 1
Body hosté: Hanes 19, Autrey 13, Rakočevič 10, David a Fait po 7, Šotnar, Maděra, Stegbauer a Karlovský všichni po 4
Trojky: 26/12 – 22/6
Trestné hody: 31/20 – 16/12
Doskoky: 49 - 28
Osobní chyby: 22 - 27